Zayıflama Yöntemleri

Zayıflama Yöntemleri – 2

1.Şeker Tüketimini Azaltın

Yapılan çalışmalar sonuncunda fazla şeker tüketimi birçok hastalığı da beraberinde getirmektedir. Şeker hastalığı, kalp hastalığı ve obezite bunlardan bazılarıdır.

Kilo vermek istiyorsanız şekerden uzak durmalısınız.

2. Az Rafine karbonhidrat tüketin

Rafine karbonhidratlar genellikle şeker ya da lifli, besleyici sökülen parçaların edilmiş tahıllardır (beyaz ekmek ve makarna dahil).

Çalışmalar rafine karbonhidratların birkaç saat sonra açlık hissi verdiğini ve gıda alımında artışa yol açtığını ortaya çıkarmıştır. Rafine karbonhidrat tüketimi obeziteyi tetiklemektedir.

3. Düşük karbonhidrat diyeti

Zayıflamak için faydalı sonuçlar istiyorsanız karbonhidrat tüketimini azaltın. Daha sonra ise düşük karbonhidrat diyeti uygulayın.

Birçok çalışma bu şekilde bir diyetin normal düşük yağlı diyetlere göre 2-3 kat daha fazla kilo vermeye yardımcı olduğunu ortaya çıkarmıştır.

4. Kalori kontrolü

Gün içerisinde tükettiğiniz kalori miktarı önemlidir. Bu yüzden aldığınız kaloriyi not etmeli ve almanız gereken miktardan fazla kalori almamalısınız.

5. Açlık durumunda sağlıklı beslenin

Sağlıksız gıdalar kilo almanıza neden olabilir. Bu yüzden yanınızda kolay bir şekilde tüketebileceğiniz besinler bulundurun. Meyve, bir avuç fındık, havuç ve yoğurt gibi örnekler verebiliriz.

6. Baharatlı yiyecekler yiyin

Baharatlı yiyecekler metabolizmanızı hızlandıracak bileşikler içerir. Bu sayede metabolizmanız daha hızlı çalışarak yağ ve karbonhidratların yakılması hızlanır.

7. Düzenli egzersiz yapın

Kilo vermek için yapılması gereken en önemli adımlardan bir tanesi düzenli egzersizlerdir. Kardiyo çalışması yapmak kalori yakmanın en iyi yoludur.
Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir