Zayıflama Yöntemleri – 1

Yıllar boyunca zayıflama için yöntemler araştırılmıştır. Bilim adamlarının tespit etmiş olduğu en iyi yöntemlerden bazıları ise aşağıdaki gibidir.

1.Yemekten Önce Su İçme

Su içme zayıflama da en önemli yöntemlerden bir tanesidir.

Su içmek daha fazla kalori yakmak için 1-1.5 saatlik bir süre boyunca 24-30% metabolizmayı artırabilir

Bir araştırmaya göre ise yemekten 1.5 saat önce yarım litre su içmenin daha az yemek yemeye ve %44 daha fazla kalori yakmaya yardım ettiğini ortaya koymuştur.

2.Kahvaltı İçin Yumurta Yiyin

Bütün bir yumurtayı haşlanmış olarak yemeniz tavsiye edilir.

Yumurta protein miktarı bakımından oldukça zengindir ve tokluk hissi vereceği için daha az kalori almanızı sağlar ve bu sayede kilo almaya karşı da sizi korur.

3.Kahve İçin

Kahve içerdiği birçok antioksidan ile sağlığınıza oldukça yararlıdır. Kahvede bulunan kafein metabolizmanızı artırdığı için yağ yakma oranı da 10-29% oranında artacaktır.

4.Yeşil Çay İçin

Kahve gibi yeşil çayın da zayıflamaya birçok faydası vardır. Yeşil çay kahveye oranla daha az kafein içerir ancak içerisinde yağ yakmayı sağlayan birçok antioksidan barındırır. Yeşil çayın kilo vermede faydalı olduğu birçok araştırmada kanıtlanmıştır.

5.Hindistan Cevizi Yağı

Hindistan cevizi yağı oldukça sağlıklı bir yağdır. Diğer yağlara oranla metabolizmaya daha uygundur. Bu yağlar hem daha az kalori almanızı hem de metabolizmanızın daha hızlı çalışmasını sağlar. Bu yüzden yemeklerinizi hindistan cevizi yağı ile pişirmeniz zayıflama için sizlere önemli katkıda bulunacaktır.

Zayıflama Yöntemleri

Zayıflama Yöntemleri

Sonraki yazılarımızda diğer yöntemlerden bahsedeceğiz.
Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir