3 Haftada Kalça Şekillendirme

Kıvrımlı bir vücuda sahip olmak sanıldığı kadar zor bir şey değildir. Basit hareketleri düzenli bir şekilde yaparak 3 hafta gibi bir sürede kalçalarınıza şekil verebilirsiniz.  Her egzersizi 60 saniyelik aralıklarla 3 set yapın ve sadece yaklaşık 3 hafta içinde daha güçlü ve sıkılaştığınızı fark etmeye başlayacaksınız.

Çift Darbe Squat

Yararı: Bu hamle kalçanızı kaldırır.

Nasıl yapmalı:  Ayaklar omuz genişliğinde açarak başlayın; kat (A) paralel kadar düşük kalçalar. Topuklu aracılığıyla yukarı itin. Eğer ayakta dönmek gibi bir hamleden (B) iniyor, sol arka ayak adım; 2 saniye, sonra da iki kez darbe tutun. Başlatmak için dönün.

Hareketi Zorlaştırmak İçin: 10- 15 kiloluk ağırlık kaldırabilirsiniz.

 

Çapraz Hamle Squat

Yararı: . Bu hareket alt bölgelerinizi sıkılaştırır

Nasıl Yapılır:  Ayakta başlayın sol ayağınızı sağ ayağınızın arkasına çapraz bir şekilde getirin(A); Bu şekilde bekletilir topuk ile ittirilir; Sonra bacaklarınızı açıp dizleri bükerek eğilin (B). Tekrar başa dönün

Leğen Kemiği İtme

Yararı: Kalçanızın alt bölgelerini dışarı doğru yuvarlar.

Nasıl yapmalı: Ayaklarınızı yükseltin ve sırt üstü uzanın.(A) ayaklar omuz genişliğinde açılmalıdır. Topuklar ile kalçanızı yukarı kaldırın. (B)  Bu şekilde 2 saniye kendinizi sıkın.  5- 10 saniye olarak artıradabilirsiniz.

Hareketi Zorlaştırmak İçin: Leğen kemiği üzerinde 10 ila 15 kiloluk ağırlık koyarak çalışabilirsiniz.

squat

squat
Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir